Rezultati iskanja
Advanced Tips
Type Example Notes
Fuzzy kettle~ Contain terms that are close to the word kettle, such as cattle
Wild cat* Contain terms that begin with cat, such as category and the extact term cat itself
Exact-Single orange Contain the term orange
Exact-Phrase "dnn is awesome" Contain the exact phase dnn is awesome
OR orange bike Contain the term orange or bike, or both. OR, if used, must be in uppercase
orange OR bike
AND orange AND bike Contain both orange and bike. AND must be in uppercase
Combo (agile OR extreme) AND methodology Contain methodology and must also contain agile and/or extreme
Results per Page:
Limit the search results with the specified tags.
Limit the search results modified within the specified time.
Limit the search results from the specified source.
Search results must be an exact match for the keywords.

Bi želeli videti še preostalo vsebino za člane? - Prijavite se tukaj!

REGRES ZA LETNI DOPUST ZA LETO 2022  IN USKLAJEVANJE VREDNOSTI PLAČNIH RAZREDOV Z INFLACIJO - OBVESTILO
Suzana DRAŠLER
/ Categories: Novice, Novice za člane

REGRES ZA LETNI DOPUST ZA LETO 2022 IN USKLAJEVANJE VREDNOSTI PLAČNIH RAZREDOV Z INFLACIJO - OBVESTILO

Spoštovane članice in člani SPS ter vsi zaposleni!

Obveščamo vas, da smo v Sindikatu policistov Slovenije smo, v okviru Pogajalske skupine reprezentativnih sindikatov javnega sektorja (PSRSJS), katere član je tudi SPS, na Vlado Republike naslovili poziv v zvezi:
- uskladitve vrednosti plačnih razredov z inflacijo in
- določitve regresa za letni dopust za leto 2022

Pogajalska skupina reprezentativnih sindikatov javnega sektorja je tako Vlado RS ponovno pozvala k pogajanjem o usklajevanju vrednosti plačnih razredov, kar je na eni strani zaveza vlade iz dogovora s sindikati javnega sektorja iz maja 2021 (z dodatnim izhodiščem, da je pri tem potrebno izhajati iz spodnje tretjine plačne lestvice) in na drugi strani obveznost, ki izhaja iz 5. člena Zakona o sistemu plač v javnem sektorju (Uradni list RS, št. 108/09 – uradno prečiščeno besedilo, 13/10, 59/10, 85/10, 107/10, 35/11 – ORZSPJS49a, 27/12 – odl. US, 40/12 – ZUJF, 46/13, 25/14 – ZFU, 50/14, 95/14 – ZUPPJS15, 82/15, 23/17 – ZDOdv, 67/17, 84/18 in 204/21). K pogajanjem o predmetni vsebini je PSRSJS pozvala Vlado RS tudi javno že 4.3.2022, vendar se vladna pogajalska skupina na poziv do danes še ni odzvala. V zvezi s tem poudarjamo, da je samo inflacija v obdobju od zadnje uskladitve vrednosti plačnih razredov znašala 15,9%, pri čemer se je v letu 2012 vrednost plačnih razredov še dodatno znižala za 8%. Kumulativno je torej vrednost plačnih razredov od leta 2011 realno padla za preko 23%, zato je uskladitev nujna. Zgolj v letu 2021 je inflacija znašala 4,9%, zato vas ponovno pozivamo, da nemudoma pristopite k pogajanjem o usklajevanju vrednosti plačnih razredov.

Poleg navedenega je PSRSJS Vlado pozvala k takojšnjemu začetku pogajanj o regresu za letni dopust za leto 2022, saj je regres potrebno izplačati do konca meseca junija. V Pogajalski skupini reprezentativnih sindikatov javnega sektorja smo predlagali, da se javnim uslužbencem za leto 2022 izplača regres za letni dopust v višini 65% povprečne plače v Republiki Sloveniji za mesec, za katerega se bomo dogovorili v pogajanjih in glede na datum izplačila regresa za letni dopust.

Skladno z veljavno zakonodajo, mora regres znašati najmanj v višini minimalne plače, ki je trenutno 1.074,43 EUR bruto. Glede na to, da smo sindikati dosegli, da se od leta 2019 ne plačuje več dajatev od regresa, se le ta izplača v neto vrednosti navedenega zneska. Dejstvo je sicer, da se je minimalna plača s 1.1.2022 ponovno zvišala in bo tako regres za letni dopust v letu 2022 v vsakem primeru višji kot leta 2021, ko je znašal 1.050 EUR. Ne glede na to je PSRSJS predlagala, da kot izhodišče za določitev regresa določi v določenem odstotku od povprečne plače v RS. Po predlogu PSRSJS za 65% povprečne plače v RS, bi ob povprečni plači 1.923 EUR, regres tako znašal znašalo 1.235 EUR.

O odzivu Vlade RS na poziv PSRSJS in morebitnem sklicu pogajanj, vas bomo obvestili.

Predsednik SPS

Številka: 3278/OBC-16/2022/1
Datum: 5.4.2022

Previous Article AVTOCESTNA POLICIJA IN OSTALE ENOTE, KI NISO UPRAVIČENE DO SREDSTEV IZ NASLOVA POVEČANEGA OBSEGA DELA IZ STAVKOVNEGA SPORAZUMA 2012 - ODZIV
Next Article DRUGA GENERACIJA ŠTUDENTOV VPŠ - POZIV K PONOVNEMU PREVERJANJU POGOJEV ZA NAPREDOVANJE V PLAČNI RAZRED
785 Rate this article:
No rating
Please login or register to post comments.