Rezultati iskanja
Advanced Tips
Type Example Notes
Fuzzy kettle~ Contain terms that are close to the word kettle, such as cattle
Wild cat* Contain terms that begin with cat, such as category and the extact term cat itself
Exact-Single orange Contain the term orange
Exact-Phrase "dnn is awesome" Contain the exact phase dnn is awesome
OR orange bike Contain the term orange or bike, or both. OR, if used, must be in uppercase
orange OR bike
AND orange AND bike Contain both orange and bike. AND must be in uppercase
Combo (agile OR extreme) AND methodology Contain methodology and must also contain agile and/or extreme
Results per Page:
Limit the search results with the specified tags.
Limit the search results modified within the specified time.
Limit the search results from the specified source.
Search results must be an exact match for the keywords.

Bi želeli videti še preostalo vsebino za člane? - Prijavite se tukaj!

DRUGA GENERACIJA ŠTUDENTOV VPŠ  - POZIV K PONOVNEMU PREVERJANJU POGOJEV ZA NAPREDOVANJE V PLAČNI RAZRED
Suzana DRAŠLER
/ Categories: Novice, Splošne novice

DRUGA GENERACIJA ŠTUDENTOV VPŠ - POZIV K PONOVNEMU PREVERJANJU POGOJEV ZA NAPREDOVANJE V PLAČNI RAZRED

Spoštovani,

V Sindikatu policistov Slovenije (SPS) smo se seznanili, da delodajalec, skladno z Uredbo o spremembah Uredbe o napredovanju javnih uslužbencev v plačne razrede, v mesecu novembru 2021, ni izvedel ponovnega postopka izpolnjevanja pogojev za napredovanje za policistke in policiste druge generacije študentov VPŠ (kandidatov za policiste), ki so se zaposlili s 1.10.2018.

Dne 23.7.2021 je bila namreč v Uradnem listu 121/2021 objavljena Uredba o spremembah Uredbe o napredovanju javnih uslužbencev v plačne razrede, ki v prehodnih in končnih določbah v 4. členu določa:

Postopek preverjanja izpolnjevanja pogojev za napredovanje v letu 2021, ki je bil izveden na podlagi Uredbe o napredovanju javnih uslužbencev v plačne razrede (Uradni list RS, št. 51/08, 91/08, 113/09 in 22/19), se za javne uslužbence, ki jim je napredovalno obdobje začelo teči v letu 2018 od vključno 2. aprila 2018 do vključno 1. decembra 2018, izvede ponovno ob upoštevanju spremenjenih 5., 7. in 8. člena uredbe. Navedena določba v 2. odstavku tudi določa, da se »pri postopku preverjanja izpolnjevanja pogojev za napredovanje v letu 2021 za javne uslužbence iz prejšnjega odstavka se upoštevajo veljavne ocene delovne uspešnosti javnih uslužbencev za leto 2020«.

V SPS ugotavljamo, da delodajalec za drugo generacijo študentov VPŠ ni izvedel navedenega postopka, zaradi česar smo na UOK MNZ danes, 11.4.2022 poslali nujen poziv, da ta postopek delodajalec nemudoma sproži sprožite in pozove vse policijske enote k posredovanju evidenčnih listov za vse policistke in policiste druge generacije študentov VPŠ.

SPS je UOK rok za odgovor postavil do 25.4.2022, v nasprotnem primeru bomo v SPS pričeli z vlaganjem sodnih sporov.

Policistke in policisti druge generacije študentov VPŠ, za napredovanje v plačnih razredih morate izpolnjevati naslednje pogoje, ki jih določa navedena Uredba v 5. členu:

Za en plačni razred napredujejo tisti javni uslužbenci, ki so v napredovalnem obdobju dosegli (upoštevaje letne ocene za leta 2018, 2019 in 2020):
- ob prvem in drugem napredovanju najmanj 11 točk,
- ob tretjem in četrtem najmanj 12 točk,
- ob petem najmanj 13 točk,
- ob nadaljnjih napredovanjih najmanj 14 točk.

Javni uslužbenci, ki izpolnjujejo predpisane pogoje pa lahko napredujejo tudi za dva plačna razreda, če ob prvem napredovanju dosežejo najmanj 14 točk.

Glede na to, da gre pri policistih druge generacije kandidatov (študentov VPŠ) za prvo napredovanje v plačnih razredih, za vas veljajo pogoji, ki so posebej označeni zgoraj. Pri tem je pomembno da imate tri (3) veljavne letne ocene, oz. da ste bili za vsa tri navedena leta tudi ocenjeni.

V kolikor delodajalec do postavljenega roka s strani SPS, ne bo sam pristopil k rešitvi zadeve, vas bomo v naslednjih dneh obvestili, ali se bodo vlagali zahtevki za odpravo kršitev, ki jih bomo pripravili v SPS, ali pa neposredne tožbe na Delovno in socialno sodišče, saj gre za čisto denarno terjatev. Članice in člani SPS imajo zagotovljeno brezplačno pravno pomoč. Tisti, ki še niste včlanjeni v SPS, lahko izpolnite pristopno izjavo na povezavi https://www.sindikat-policistov.si/Pristopna-izjava

Za potrebe nadaljnjih postopkov, si pripravite naslednjo dokumentacijo:
- pogodba o zaposlitvi
- izpis letnih ocen za leta 2018, 2019 in 2020

Z vso potrebno dokumentacijo se lahko obrnete na svoje regionalne predstavnike oziroma njihove namestnike ali pa jo posredujete na elektronski naslov sekretariat@sindikat-policistov.si

Predsednik SPS

Številka: 3278/OBC-19/2022/1
Datum: 11.4.2022

Previous Article REGRES ZA LETNI DOPUST ZA LETO 2022 IN USKLAJEVANJE VREDNOSTI PLAČNIH RAZREDOV Z INFLACIJO - OBVESTILO
Next Article SAMO ŠE 10 DNI ZA PRIJAVO NA KONGRES
2457 Rate this article:
No rating
Please login or register to post comments.