Povišanje uvrstitev delovnih mest, nazivov in funkcij – odgovor delodajalca

Spoštovane članice in člani SPS ter vsi zaposleni v Policiji, IRSNZ in MNZ!

Obveščamo vas, da smo na podlagi poziva delodajalcu, da nemudoma pristopi k implementaciji Dogovora o ukrepih na področju plač in drugih stroškov dela v javnem sektorju za leti 2022 in 2023 (v nadaljevanju Dogovor), ter zagotovitve vsem zaposlenim v Policiji, MNZ in IRSNZ, da se jim izdajo ustrezni delovno-pravni akti s povišanjem za en plačni razred, prejeli naslednji odgovor:

»V skladu z določili Dogovora o ukrepih na področju plač in drugih stroškov dela v javnem sektorju za leti 2022 in 2023 (v nadaljevanju: dogovor) in v zvezi s pripravo predloga spremembe Akta o notranji organizaciji, sistemizaciji, delovnih mestih in nazivih v Policiji (v nadaljevanju: akt), podajamo pojasnilo, ki se nanaša na časovni zamik pri sami realizaciji sprememb.

Do nekoliko zamude pri pripravi predloga spremembe akta, ki je podlaga za implementacijo dogovora, je prišlo zaradi dveh okoliščin. Prva je ta, da smo bili pri spremembah plačnih razredov na delovnih mestih vezani na navodila zunanjega izvajalca, ki je pripravil in izvedel pretvorbo. Druga okoliščina pa je omejitev tehnične narave, zaradi katere sprememb plačnih razredov nismo mogli vnesti v sistem pred potrditvijo predhodne spremembe akta, ki je bila v pripravi (spremembe povezane z Upravo avtocestne policije, …).

Glede na navedeno je bil predlog spremembe akta, ki vključuje zaveze iz dogovora, pripravljen takoj, ko je bilo to mogoče, v petek 31. 3. 2023. Sindikata ga bosta v mnenje prejela v naslednjih dneh.

Postopek priprave individualnih delovno-pravnih aktov bo stekel takoj po potrditvi teh sprememb, veljavnost le-teh pa bo v vsakem primeru 1. 4. 2023, kot to določa dogovor.«
Danes smo s strani delodajalca prejeli predlog spremembe Akta o notranji organizaciji, sistemizaciji, delovnih mestih in nazivih v Policiji, katerega bomo preučili in podali mnenje.

Prav tako obveščamo vse zaposlene v MNZ in IRSNZ, da smo predloga sprememb Akta o notranji organizacij, sistemizaciji, delovnih mestih in nazivih v IRSNZ in MNZ prejeli že v petek, 31. 3. 2023, po našem pozivu delodajalcu. Zaradi navedenega smo na predloga sprememb Aktov že podali svoje pozitivno mnenje, saj se predlagane spremembe nanašajo samo na realizacijo Dogovora.

Številka: 3643/OBC-15/2023/1
Datum: 5. 4. 2023

Prejšnji Povišanje uvrstitev delovnih mest, nazivov in funkcij - obvestilo za članstvo
Naslednji Uporaba zaščitne opreme policistov motoristov za vožnjo trikolesnikov Piaggio MP3 - obvestilo članstvu SPS