Povišanje uvrstitev delovnih mest, nazivov in funkcij - obvestilo za članstvo

Obveščamo vas, da smo na delodajalca naslovili sledečo pobudo, ki vam jo posredujemo v nadaljevanju tega obvestila:

»V Sindikatu policistov Slovenije vas opozarjamo, da je bil v lanskem letu, v mesecu oktobru 2022, v okviru javnega sektorja sklenjen Dogovor o ukrepih na področju plač in drugih stroškov dela v javnem sektorju za leti 2022 in 2023 (v nadaljevanju Dogovor). V njegovi drugi točki je bilo določeno tudi povišanje uvrstitve vseh delovnih mest, nazivov in funkcij za en plačni razred. Rok za uveljavitev teh sprememb pa 1. april 2023.

V SPS ugotavljamo, da glede uveljavite višjega plačnega razreda ni bila ustrezno spremenjena niti še sistemizacija delovnih mest, kaj šele, da bi bili zaposlenim izdani ustrezni delovno-pravni akti (Aneksi k pogodbam o zaposlitvi).

Na podlagi tega delodajalca pozivamo, da nemudoma pristopi k implementaciji omenjenega Dogovora ter zagotovi, da bodo vsem zaposlenim v Policiji, MNZ in IRSNZ, v najkrajšem možnem času, izdani ustrezni delovno-pravni akti.

Ob upoštevanju dejstva, da do zamude prihaja zgolj in samo zaradi razlogov na strani delodajalca, pričakujemo še, da bodo vsi zaposleni prejeli tudi ustrezno pojasnilo, vključno s predvidenim rokom izdaje individualnih delovno-pravnih aktov (Aneksov), saj bo le na ta način prepečena vse večja negotovost med zaposlenimi in kroženje dezinformacij.

Pričakujemo, da bo naš poziv takoj in ustrezno obravnavan.«

Številka: 3643/OBC-14/2023/1
Datum: 31. 3. 2023

Prejšnji Preobrat pri urejanju in implementaciji novega plačnega sistema v JS - obvestilo članstvu