PODPORA SINDIKATU DELAVK IN DELAVCEV TRGOVINE TUŠ

Spoštovani,

v Sindikatu policistov Slovenije izrekamo našo trdno podporo Sindikatu delavk in delavcev trgovine Tuš, ki se zavzema za dvig osnovne plače in redno usklajevanje z vsakoletnim dvigom minimalne plače.

Članice in člani Sindikata policistov Slovenije, zaposleni v Policiji, Inšpektoratu Republike Slovenije za notranje zadeve in Ministrstvu za notranje zadeve vas podpiramo v vaših prizadevanjih za dvig osnovne plače na 1.203,36 € oziroma znesek minimalne plače, ki omogoča zagotovitev osnovnih življenjskih potrebščin in stroškov za preživetje. Prav tako vas podpiramo pri zahtevi nujnega in rednega usklajevanja osnovne plače z vsakoletnim dvigom minimalne plače, kar velja tudi nadomestilo plač za čas stavke v višini plače, ki bi jo stavkajoči delavci prejemali, če bi ta čas delali.

V Sindikatu policistov Slovenije se dobro zavedamo okoliščin v katerih delate in ste jim vsakodnevno izpostavljeni. Opozarjanje na problematiko, stiske zaposlenih in potrebo po korektnih pogajanjih in iskanju rešitev ni obrodilo sadov zato nas odločitev vodstva Sindikata delavk in delavcev trgovine Tuš ne preseneča.

Pri uveljavljanju vaših zahtev uživate vso podporo Sindikata policistov Slovenije!

S sindikalnimi pozdravi!

Številka: 1958/PRED-74/2023/1                                                                                                                        Adil Huselja
Datum: 29. 12. 2023                                                                                                                                        predsednik SPS

Prejšnji Parafiran dogovor o usklajevanju plač z inflacijo in predčasnim izplačilom regresa, obvestilo članicam in članom SPS