OPOZORILA PRED ODPOVEDJO DELOVNEGA RAZMERJA NADALJEVANJE ZAKONODAJNEGA POSTOPKA SPREMEMB ZDR-1 - obvestilo članstvu SPS

Spoštovane kolegice in kolegi!

Kot ste seznanjeni, je Sindikat policistov Slovenije (SPS) dne 7. 1. 2022 v zakonodajni postopek vložil predlog sprememb Zakona o delovnih razmerjih (ZDR-1), s katerim bi delodajalcem omejili možnost samovoljnega izrekanja neutemeljenih opozoril pred odpovedjo delovnega razmerja in zlorabo tega delovnopravnega instituta ter uvedel možnost pravnega varstva zoper takšen ukrep.

Kot smo vas že seznanili z obvestilom št. 3278/OBC-22/2022/1 z dne 26.4.2022, zakonodajni postopek za zakon, ki ga je vložilo najmanj 5.000 volivk in volivcev, ob prenehanju mandata DZ ne ugasne, temveč se postopek nadaljuje v novem sklicu. V navedenem obvestilu smo vas seznanili tudi, da bo glede na določbe 1. odstavka 154. člena Poslovnika DZ, predlog sprememb ZDR-1, po vsej verjetnosti med prvimi v obravnavi.

Obveščamo vas, da smo danes, 9. 6. 2022 prejeli vabilo na sejo Komisije Državnega sveta za socialno varstvo, delo, zdravstvo in invalide, ki bo v četrtek, 16. 6. 2022, ob 14. uri. Obravnava v DS je postopkovni del t.i. drugega branja zakonodajnega postopka in se izvede pred postopkom na matičnem delovnem telesu DZ.

Sindikat policistov Slovenije bo s ponosom in argumentirano (tudi ostro če bo potrebno), zastopal stališča več kot 7.500 državljank in državljanov, ki so se odzvali na našo akcijo, s katero želimo zaščiti delavke in delavce pred samovoljnim ravnanjem delodajalcev.

Lep pozdrav!

Kristjan Mlekuš
Predsednik SPS

Številka: 3353/OBC-28/2022/1