ODSTOP PREDSEDNIKA SINDIKATA POLICISTOV SLOVENIJE  mag. KRISTJANA MLEKUŠA – OBVESTILO ZA ČLANE

ODSTOP PREDSEDNIKA SINDIKATA POLICISTOV SLOVENIJE mag. KRISTJANA MLEKUŠA – OBVESTILO ZA ČLANE

Spoštovane kolegice in kolegi!

Obveščamo vas, da je predsednik mag. Kristjan Mlekuš dne, 9. oktobra 2023 podal odstopno izjavo s funkcije predsednika Sindikata policistov Slovenije (SPS), v kateri je zapisal, da odstopa zaradi osebnih okoliščin, ki mu onemogočajo nadaljnje opravljanje funkcije ter Svetu Sindikata policistov Slovenije predlagal, da se za imenovanje vršilca dolžnosti predsednika SPS imenuje g. Adila Huseljo.

Svet SPS je včeraj, 10. oktobra 2023 na redni seji Sindikata policistov Slovenije (SPS) za vršilca dolžnosti predsednika SPS začasno imenoval dosedanjega podpredsednika g. Adila Huseljo, ki je funkcijo začasno prevzel z 12. 6. 2023.

Zaradi onemogočenega nadaljnjega opravljanja funkcije je bila s strani predsednika SPS sprejeta takšna odločitev, ki jo je podprlo tudi vodstvo SPS. Novo vodstvo SPS bo tako kot do sedaj izpolnjevalo samo poslanstvo SPS in delovalo v dobrobit članstva z delom na sistemski ravni kot obravnavo individualnih primerov.

Ne glede na odstop predsednika vsem članom SPS in obenem vsem uslužbencem Policije, IRSNZ in MNZ sporočamo, da bomo ostali še vedno trden steber pomoči za vse, ki sindikat najbolj potrebujejo, saj je bil ustanovljen ravno zaradi zaščite in varovanja temeljnih pravic. Vsak član, ki je potreboval pomoč, jo je tudi dobil, kar je trden dokaz učinkovitega sistema SPS, ki se zaradi menjave vodstva ne bo spremenil, temveč bomo storili vse kar je v naši moči, da bomo SPS še dodatno okrepili in vsem članom zagotovili takojšno in učinkovito pomoč. Prav tako bomo ostali še naprej konstruktiven socialni partner, ki bo z vsemi sredstvi branil pravice vseh zaposlenih v policiji, IRSNZ in MNZ.

Za vse dosedanje delo se zahvaljujemo dosedanjemu predsedniku sindikata, mag. Kristjanu Mlekušu, ki je sindikat vodil vse od leta 2017. V petih letih vodenja je s svojim delom in osebno angažiranostjo prispeval k bistvenemu izboljšanju statusa policistov ter k dvigu standarda njihovih pravic in zaščite ter uveljavitvi sindikata kot socialnega partnerja, ki zagovarja interese policistk in policistov. Prav tako je celotni slovenski kot tudi mednarodni javnosti dokazal, da je lahko tudi tako majhen sindikat, kot je naš, po srcu in svoji borbenosti, smislu za pravičnost in poštenost, v resnici zelo velik sindikat.

Sindikat policistov Slovenije mu izreka globoko spoštovanje, uspešno delo v policiji, veliko zdravja, osebnega zadovoljstva in sreče v življenju!

S spoštovanjem!

Sindikat policistov Slovenije

Datum: 11. 10. 2023
Številka: 3353/OBC-62/2023/1