DODELITEV SLUŽBENIH STANOVANJ IZ RAZPISA 2021 – POBUDA IN POZIV  (OBVESTILO ZA ČLANSTVO)

DODELITEV SLUŽBENIH STANOVANJ IZ RAZPISA 2021 – POBUDA IN POZIV (OBVESTILO ZA ČLANSTVO)

Spoštovane članice in člani SPS, zaposleni v Policiji, IRSNZ in MNZ!

V Sindikatu policistov Slovenije (SPS) smo se seznanili s posameznimi primeri zaposlenih, ki so jim bila že v letu 2021 na internem razpisu, na podlagi določb Pravilnika o oddaji službenih stanovanj, samskih sob in ležišč v samskih sobah MNZ za potrebe Policije, vendar jim še niso bila predana v uporabo oz. najem.

V SPS ugotavljamo, da gre pri navedeni problematiki za službena stanovanja MNZ, ki so bila posameznim zaposlenim že dodeljena na razpisu leta 2021, vendar so bila predvidena za prenovo ali posamezna popravila. Takšna stanovanja ostajajo nezasedena, saj izbrani kandidati najemnih pogodb še niso prejeli v podpis, so pa že podali izjavo iz 27. člena pravilnika, da dodeljeno stanovanje sprejemajo.

Pri neformalnem preverjanju smo v SPS ugotovili, da je navedena situacija nastala zaradi neuspelih javnih naročil za izvedbo investicijsko vzdrževalnih del v stanovanjskih enotah MNZ na območju Republike Slovenije, pri katerih se upoštevajo okolijski vidiki. Javna naročila so bila po podatkih portala JN neuspešna iz razloga, ker se na javna naročila ni prijavil noben izvajalec.

Obveščamo vas, da smo glede na navedeno problematiko in dejstvo, da so sredstva v proračunu MNZ za obnovitvena dela zagotovljena, vodstvu MNZ podali pobudo za ustrezno spremembo normativnih predpisov, ki bi omogočali prepustitev izvedbe investicijsko vzdrževalnih del tudi najemniku službenega stanovanja v izjemnih primerih, ko je to v obojestranskem interesu (tako MNZ kot upravljalca, kot javnega uslužbenca kot bodočega ali obstoječega najemnika). Predlagamo takšno ureditev, da MNZ kot upravljalec stanovanj zagotovi finančna sredstva za gradbeno investicijski material, najemnik pa lahko ta dela zagotovi sam in mu upravljalec takšne stroške naknadno prizna. Glede na določbe Zakona o stvarnem premoženju države in samoupravnih lokalnih skupnosti (Uradni list RS, št. 11/18 in 79/18) v SPS ocenjujemo, da ovire za pravno ureditev takšnih izjem, niso podane.

Vodstvo MNZ smo pozvali, da predmetni poziv prouči in čimprej pristopi k spremembi normativnih aktov. V SPS namreč ocenjujemo, da je trenutna situacija negospodarna, saj so zaradi neuspelih javnih naročil stanovanja prazna, zaposleni pa nimajo rešenega stanovanjskega problema.

O odgovoru MNZ vas bomo seznanili takoj, ko ga prejmemo.

Predsednik SPS

Številka: 3278/OBC-10/2022/1
Datum : 23.3.2022

Prejšnji OŠKODOVANJE JAVNIH USLUŽBENCEV IZ NASLOVA DODATNEGA POKOJNINSKEGA ZAVAROVANJA ZA JAVNE USLUŽBENCE - OBVESTILO ČLANSTVU SPS