POBUDA ZA POSODOBITEV DELOVNE OBLEKE TER OPREME KRIMINALISTOV SKP – ODGOVOR DELODAJALCA

Spoštovane članice in člani SPS,

konec meseca junija smo vas obvestili, da smo na pooblaščenca v. d. generalnega direktorja policije za stike s sindikati naslovili pobudo za ureditev problematike pri posodabljanju delovnih oblek ter opreme kriminalistov SKP. S strani delodajalca smo prejeli odgovor, ki vam ga posredujemo v nadaljevanju;

»Obveščamo vas, da je proces prenove delovnih oblačil za neuniformirane policiste v teku, pri čemer je nabava načrtovana skladno s terminskim načrtom javnih naročil za leto 2023. To pomeni, da je planirana dobava/izdaja prenovljenih oblačil za neuniformirane policiste v letih 2024 in 2025.

Predmet nabave so:
- modularna jakna;
- taktične hlače;
- dežne hlače;
- puli;
- majica s kratkimi rokavi;
- kapa s šiltom.

Lastnosti navedenih oblačil so preizkušene s strani pripadnikov Mobilnih kriminalističnih oddelkov, ki so s tovrstnimi oblačili že opremljeni.

Ročne baterijske svetilke Ledlenser (različni tipi) so bile v mesecu decembru 2022 razdeljene po posameznih SKP z dopisom Službe generalnega direktorja policije, Generalna policijska uprava št. 023-30/2022/42 (20-11) z dne 15.12.2022. Nabava gamaš za hojo po snegu zaenkrat ni predvidena. V prihodnosti bo zagotovo izpeljana tudi nabava torb za shranjevanje opreme, vendar dobavitelj še ni izbran.

Glede opremljenosti z neprebojnim jopičem oz. zaščitno srajčko vam sporočamo, da je bil že v mesecu juniju na širšem kolegiju direktorja Uprave kriminalistične policije, Generalna policijska uprava (v nadaljevanju UKP GPU) sprejet sklep številka 2-2/2023, da morajo vodje SKP PU v Republiki Sloveniji v vodstvo UKP GPU posredovati potrebe po zaščitni opremi, ki jim pripada in je ne

posedujejo (proti vbodne srajčke, zaščitni jopiči, teleskopske palice idr.). V nadaljevanju bo UKP GPU, predvidoma do 30.9.2023 na podlagi identificiranih potreb pripravil pregled stanja in podal predlog za ustrezno popolnitev zaščitne opreme za kriminaliste v SKP PU.

Dejstvo je namreč, da kriminalisti že imajo v kolektivni zadolžitvi tako teleskopske palice, kot plinske razpršilce, pa tudi neprebojne čelade in zaščitne jopiče. Šele po pregledu stanja pa bo UKP GPU lahko podal predlog za ustrezno popolnitev opreme.

Na tem mestu se zahvaljujemo za hiter odgovor.

Adil Huselja
podpredsednik SPS

Številka: 3353/OBC-34/2023/1

Datum: 17. 7. 2023