NUJNO OBVESTILO: USTAVNO SODIŠČE ZADRŽALO ODLOK PC

Spoštovane članice in člani SPS in vsi zaposleni!

Obveščamo vas, da smo bili pravkar uradno seznanjeni, da je Ustavno sodišče na današnji seji začasno zadržalo odlok Vlade RS, s katerim je le ta želela  uvesti obvezno cepljenje, kot pogoj za opravljanje dela v državni upravi (tako imenovani PC pogoj). Več informacij vam bomo posredovali po preučitvi sklepa Ustavnega sodišča.

Hkrati vas seznanjamo, da je v obravnavi tudi pobuda za zadržanje pogoja PCT, ki bo prav tako obravnavana kot absolutno prednostna zadeva.

V Sindikatu policistov Slovenije smo vedno zaupali v pravno državo in vladavino prava, katere absolutni varuh je Ustavno sodišče.

Predsednik SPS

Številka:  3353/OBC-85/2021/1

Datum :   30. 9 .2021

Prejšnji USTAVNO SODIŠČE SPREJELO V OBRAVNAVO POBUDO SINDIKATA POLICISTOV SLOVENIJE