JAVNI POZIV POSLANKAM IN POSLANCEM DZ RS ZA ČRTANJE PREPOVEDI  PRAVICE DO USKLAJEVANJA PLAČ – OBVESTILO ČLANSTVU

JAVNI POZIV POSLANKAM IN POSLANCEM DZ RS ZA ČRTANJE PREPOVEDI PRAVICE DO USKLAJEVANJA PLAČ – OBVESTILO ČLANSTVU

Spoštovane kolegice in kolegi!

Obveščamo vas, da smo reprezentativni sindikati javnega sektorja, med katerimi je tudi Sindikat policistov Slovenije na poslanke in poslance Državnega zbora Republike Slovenije naslovili javni poziv, da ne podprejo 65. člena ZIPRS, temveč z amandmajem predlagajo njegovo črtanje, ki vam ga prilagamo k obvestilu.
V SPS se z načinom vodenja pogajalskega procesa in (ne)odzivanja Vlade RS na legitimne predloge sindikalnih central, nismo strinjali niti ne strinjamo kar je razlog, da vse več sindikatov odloča za izražanje nezadovoljstva s stopnjevanjem sindikalnih aktivnosti. Ne glede na odstop ministrice za javno upravo gospe Sanje Ajanović Hovnik v Sindikatu policistov Slovenije pričakujemo, da se bodo pogajanja med predstavniki vlade in javnega sektorja nadaljevala že v prihodnjem tednu.

V kolikor napredka pri dogovarjanju o odpravi plačnih nesorazmerij ter ostalih vladnih predlogih v relativno kratkem času ne bo, bomo razmislili o začetku zaostrovanja sindikalnih aktivnosti tako samostojno kot v sodelovanju z ostalimi sindikati javnega sektorja.

O vseh načrtovanih aktivnostih, ki bodo odvisne od poteka pogajanj, vas bomo pravočasno obveščali.

Lep pozdrav!

Adil Huselja
podpredsednik SPS

Številka: 3353/OBC-61/2023/1