Dvig plačnih razredov na področju zdravstva ter socialnega varstva in pogajanja zdravnikov za višje plače - obvestilo članstvu

Spoštovane članice in člani SPS ter vsi zaposleni v Policiji, MNZ in IRSNZ.

Pred kratkim je prišlo do dviga plačnih razredov na približno 200 različnih delovnih mestih v zdravstvu ter socialnem varstvu, na katerih delo opravlja nekje okoli 35.000 zaposlenih. V teku oziroma zaključni fazi pa naj bi bila tudi pogajanja vezana na dvig plač zdravnikov in zobozdravnikov.

Z navedenimi dvigi se je oziroma se še bo dokaj močno poseglo v posamezna razmerja med plačnimi skupinami, saj so bila določena delovna mesta uvrščena tudi za več plačnih razredov višje, kot doslej.

Dogajanje na tem področju spremljamo v okviru Pogajalske skupine reprezentativnih sindikatov javnega sektorja, katere član je tudi Sindikat policistov Slovenije, saj gre za materijo, ki je skupna vsem sindikatom.

V povezavi s tem je bila že sklicana tiskovna konferenca sindikatov javnega sektorja, prav tako pa vladi poslano tudi vabilo na pogajanja, na kateri pričakujemo tudi predsednika vlade.

Oblikovane so bile tudi določene skupne zahteve sindikatov, in sicer da se plačni razredi dvignejo tudi za vsa ostala delovna mesta, ki niso bila deležna zadnjih dvigov, odpravi plačni strop za vse ostale javne uslužbence, uredi avtomatično usklajevanje plačnih razredov - najmanj z inflacijo, in sicer že od letošnjega leta naprej ter da se odpravi uravnilovka v spodnjem delu plačne lestvice, ki velja za javne uslužbence.

Pogajanja z vlado oziroma njeno pogajalsko skupino so predvidena za sredo, 9. 2. 2022.

V primeru kakršnegakoli odziva z vladne strani oziroma o poteku in vsebini pogajanj vas bomo obvestili naknadno.

Številka: 3643/OBC-2/2022/1
Datum : 3. 2. 2022

Prejšnji OPOMNIK ZA VLOŽITEV VLOGE ZA VZDRŽEVANE DRUŽINSKE ČLANE PRI ODMERI DOHODNINE ZA LETO 2021
Naslednji VABLJENI V TERME SNOVIK NA UGODNO BIVANJE, WELLNESS STORITVE IN KOPANJE – obvestilo za člane SPS