Predstavitev psihosocialne pomoči v SPS

Sobota, 10. marec 2012, je bil dan namenjen druženju, učenju in tapkanju - primeren za vse, ki se s tapkanjem profesionalno, redno ali občasno ukvarjajo. V Ljubljani se je Vseslovenskega dneva za tapkanje udeležilo 282 udeležencev iz Slovenije in tujine, kar pomeni, da je bil v tem delu Evrope največji dogodek, na katerem je bil v središču pozornosti EFT - Emotional Freedom Rechniques oziroma Tehnike doseganja čustvene svobode.

Preko celega dne so se zvrstila predavanja in demonstracije EFT izvajalcev, ki so zaključili proces t. i. certificiranega izobraževanja za EFT izvajalce pri Piki Rajnar - predstavnici AAMET (Association for the Advancement of Meridian Energy Techniques) za Slovenijo.

Prav vsi so predstavili delo, dosežke in svoje izkušnje pri uporabi metode EFT. Dogodka so se udeležili tudi nekateri znani Slovenci, med katerimi je izstopala dr. Manca Košir, ki je vneta zagovornica metode EFT in pozitivnega načina življenja.

Velika dvorana Fakultete za družbene vede v Ljubljani je bila polna uporabnikov in navdušencev EFT.

PROGRAM VSESLOVENSKEGA DNEVA ZA TAPKANJE (s kratko predstavitvijo vsebine prispevkov):

Renata Radič Berglez - EFT v družini

Ob naših najbližjih doživimo najlepše in tudi najtežje trenutke svojega življenja. Ker smo najbolj ljubeči, pa tudi najbolj ranljivi. EFT je lahko odličen "družinski pripomoček" za izboljšanje naših medosebnih odnosov v družini in za spoznavanje samega sebe.

Berta Rebol - Moji dve leti z EFT-jem v šoli

Moji uspehi in neuspehi pri uvajanju EFT-ja v šolski prostor - izkušnje, ki lahko koristijo vsem, ki bi želeli uvesti EFT v šolskem okolju.

Maša Kandušer - EFT in simboli

Kadar se pri metodi EFT srečamo s podzavestnimi odpori, ki nam preprečujejo, da bi rešili svoj problem, lahko uporabimo simbole in tako prelisičimo svoje predsodke in omejujoča prepričanja.

Adil Huselja je predstavil dosedanje dosežke pri uvajanju EFT med policisti ter program in dosežke SPS na področju psihosocialne zaščite članov sindikata.

Adil Huselja - EFT in policisti - Sindikat policistov Slovenije in delo projektne skupine za psihosocialno zaščito

EFT se je zelo dobro izkazal pri zmanjševanju in odpravljanju negativnih posledic opravljanja zelo zahtevnega poklica policista. Policisti se namreč vsakodnevno srečujejo z nevarnimi postopki in situacijami, kjer so ogrožena njihovo zdravje in celo življenja.

EFT je eno od učinkovitih orodij v sklopu projektne skupine psihosocialne pomoči, ki jo zagotavlja Sindikat policistov Slovenije - SPS tako svojim članom in članicam kot vsem ostalim uslužbencem Policije, ki se nanje obrnejo.

Manca Košir je Adilu Huselji čestitala za predstavitev ter dosežene rezultate pri uvajanju EFT med policisti.

Vlasta Kuster - EFT in telesna teža

Večina ljudi, ki ima preveč kilogramov, uporablja hrano za dva namena - za to, da hrani svoje telo in tudi zato, da bi se bolje počutili. Hrana je odlična zaveznica proti stresu in veliko ljudi jo uporablja na isti način kot kadilec seže po cigareti ali alkoholik po pijači.

Če se želimo enkrat za vselej rešiti iz začaranega kroga hujšanja in pridobivanja kilogramov, se je treba lotiti pravega vzroka. Z EFT metodo spremenimo svoje občutke. In ko smo žalostni, namesto po čokoladi sežemo po tapkanju...

Katja Lapkovski Kvas - Kaj če je to, kar želimo odtapkati, v resnici naš dar?

Človek je najbolj srečen, če živi v skladu s svojo naravo. Če se borimo proti svoji naravi - bodisi zaradi naše vzgoje ali zaradi pričakovanj drugih - doživljamo ob tem nelagodje, stres, bolečino, itd. Prispevek obravnava štiri tipe ljudi, njihove značilnosti in kaj je tisto, kar običajno vsak od teh tipov ljudi želi pri sebi spremeniti.

Romana Potočnik - Kako ohranjati zdravo moč in energijo v sebi

aj je zdrava notranja moč? Kako bi slepemu človeku razložili, kako izgleda sonce? Težko, nemogoče? Kaj pa če bi ga preprosto peljali na sonce, da ga čuti in vonja; da zazna toploto, da občuti razliko? Na podoben način lahko zaznamo svojo notranjo moč. Vsi jo imamo, le uporabljati se je nismo naučili. EFT nam je pri tem v veliko pomoč, odločitev, kako močni želimo biti, pa je še vedno v naših rokah!

Pika Rajnar ob začetku Vseslovenskega tapkalnega dneva

Pika Rajnar in Samo Koprivec - EFT v gibanju

Vsi potrebujemo pozornost. Dojenčki, ki čakajo na mamo, da se jim razigrajo rokice; mamke, ki hodijo ponjo k zdravnikom; "TV talenti", ki mislijo, da jim jo bo dala medijska izpostavljenost in slava. Ja, tako kot rože - jo potrebujemo za svoj razvoj in razcvet. Kar pa ni čista naravna pozornost (očiščena 'aditivov' in 'konzervansov': sojenj in pričakovanj) ni dovolj dobro za nikogar.

Breda Torkar Kampuš - Kako si z EFT izboljšamo počutje pri kronični utrujenosti in fibromialgiji

Bolniki s kronično utrujenostjo in fibromialgijo imajo vrsto težav, ki so najpogosteje posledica dolgotrajnega stresa. Travme iz preteklosti in vsakdanji stres so njihov najhujši sovražnik. Ko gredo v podzavest, sprostijo stres, se je imunski sistem sposoben popraviti in lahko pride do popolne ozdravitve. Telo se samo pozdravi.

Zadovoljstvo na obrazih Pike Rajnar in Adila Huselje ob zaključku dneva.

Pripravil: Adil Huselja