Minister, še vedno ste isti

Datum objave: 19-12-2012

Po prehojeni policijski poti preko 30 let, mi ni vseeno, kaj danes misli g. minister o policistih. Nimam besed g. minister še vedno ste isti kot ste bili v času kot komandir PP Celje. Če se policist prične branit ga vi napadate z vsem orožjem na neprofesionalni način. Spet žugate z nekimi odpuščanji ko pa sami dobro veste, da je težko policista spraviti iz službe če le ta pride redno na delo in s svojo uniformo, ko stoji ob cesti deluje veliko bolj produktivno kot pa, da kaznuje uboge državljane na kozjih stezah med polji. Zakaj kaznovanje za vsako ceno, zaradi statistike in polnjenja državnega proračuna od ubogih delavcev?? Oblika stavke policistov, da več opozarjajo in manj kaznujejo bi mogla biti stalna praksa pri delu.

Policist z integriteto, s katero sem bil prav tako jaz osebno in nikoli nisem kaznoval ljudi za vašo statistiko ampak le tiste , ki so bili potrebni kazni. Zakaj grozite z odpuščanji? te grožnje so vam še ostale iz starih časov komunizma, se spomnite primera na PU Celje, ko ste zagrozili miličniku, da naj preda službeno izkaznico, pištolo in partijsko knjižico če ne bo šel na Kosovo. Ta miličnik je bil pred resno dilemo v tistem času si je ustvarjal družino in bodoča žena mu je rekla, da naj izbira med Kosovim in njo. Ona ni hotela poroke z mogočim bodočim truplom, katerega bi lahko pripeljali nazaj iz Kosova. Sam sem bil na Kosovu nazadnje 1989 ko so bili najtežji časi, ko so bili ustreljeni miličniki in kar nekaj fantov iz naše skupine je imelo resne težave z osebnostjo, obremenjeni z družino in sorodniki. Sam sem dobil resne zahteve od mojih najožjih tudi od brata, ki je bil miličnik, da naj spokam in grem domov. No tega nismo storili ker smo bili prostovoljec, dobro osebno pripravljeni na te naloge in teh priprav mi ni dala kadetska in ne druga šola ampak moje osebno prepričanje o pripadnosti službi in lastni sposobnosti, bil sem kos najtežjim nalogam.

tem času sem imel hčerko staro komaj leto in ni mi bilo lahko na Kosovu . Po več ko mescu dni ob vrnitvi iz Kosova me ni poznala ko me je zagledala v popolno bojni opremi. Malo za tem je prišel čas organizacije manevrske strukture, kjer sem bil aktivni član, potem vojna in čas je mineval. V tem času sem se zavestno odločal samo za enega otroka iz preprostega razloga, če se mi kaj zgodi na delu bo moja partnerka lažje preživljala enega otroka kot pa dva. Sama je mogla živeti v enostarševski družini z bratom in ji nisem smel naložiti bremena dveh otrok. In danes na račun policije in mojega dela imam samo enega otroka, če ne bi bil policist bi zagotovo imel dva.

In kaj je sedaj narobe s sindikatom. Sindikat za svoje delovanje ima določeno kvoto ur, ki mu pripada kot reprezentativnemu sindikatu po delavno pravni zakonodaji glede na število članstva. Sami dobro poznate organiziranost sindikata in dobro veste ,da za ta policijski sindikat dela veliko več ljudi kot ste navedli 32. Celjski območni policijski sindikat ima 27 članov sveta in ti vsi delajo za sindikat. Če je bivša ministrica oz. dirk. policije dal preveč ur določenemu sindikatu, to sindikat ni kriv. Sami ste ugotovili, da je sindikat porabil bistveno manj ur kot bi jih lahko. Mislim, da neke druge javne službe porabijo bistveno več ur za delo kot jim pripada.

Zakaj vas motijo igre policijskega sindikata in tako žugate s temi igrami. Sami dobro veste, da smo na PP Celje igrali nogomet in še kaj drugega vsak konec tedna med službo, pa ste vi bili komandir. Policijski sindikat je imel obliko izobraževanja, kongres in v tem slopu je bilo tudi sindikalno tekmovanje v popoldanskem času. Vsi tekmovalci so koristili svoje ure. stroški tekmovanja pa so bili kriti iz fonda članarine članov. In v ta sredstva nimate pravice posegati in govoriti laži ljudem da so bila sredstva od državljanov. Policijske igre sindikata so edina oblika športnega druženja v policiji, kjer lahko zaposleni pozabijo na vsakdanje napore, vse druge oblike druženj so bile ukinjene že zdavnaj.

Kaj se plač tiče pa sami dobro veste, da je trenutno policist bistveno premalo plačan. Vam je lahko govoriti, ki imate verjetno prihodek iz vseh teh vaših dejavnosti ministrovanja , zunanjega sodelovanja in strokovnih člankov prek 10.00EU na mesec!! Da pa o drugih stroških ubogih delavcev glede vaših vozil in varovanja ne govorimo koliko vi stanete državljane. Ampak to so pač stroški za katere vi niste krivi ampak sam sistem varovanja itd..Bi pa se jih dalo bistveno zmanjšati. Če mene najamete za bistveno manjši denar in mi date samo en avto, ali pa uporabim svojega vam zagotavljam, da se vam v vašem mandatu ne bo zgodilo ničesar. Državljani bi bili veseli glede zmanjšanja stroškov.

Želim vam uspešno pogajanje s sindikati in vas prosim, da pozabite na politično pripadnost in prisluhnete težavam policistom.

Tone

Zgodba Toneta je objavljena tukaj.