VOLITVE SODNIKOV POROTNIKOV DELOVNIH IN SOCIALNEGA SODIŠČA – OBVESTILO ČLANSTVU

Datum objave: 14-07-2020

Spoštovane članice in člani SPS.

Z obvestilom št. 3643/OBC-46/2020/1, z dne 28. 5. 2020, smo vas obvestili, da je Mandatno-volilna komisija Državnega zbora RS, na reprezentativne sindikate naslovila poziv k predlogu za imenovanje kandidatov za sodnike porotnike na več delovnih in socialnem sodišču in vse zainteresirane kandidate pozvali, da izpolnite obrazec s podatki in soglasje h kandidaturi, ter potrdite izpolnjevanje pogojev s podpisom.

Obveščamo vas, da smo na podlagi prejetih kandidatur za sodnike porotnike, opravili izbor prijavljenih kandidatov, in sicer z žrebom, s čimer smo vsem omogočili enakopravno možnost izbora. Z zadovoljstvom vas torej seznanjamo, da smo v Sindikatu policistov Slovenije, na koncu, tako skupaj dobili 25 prostih mest za kandidature za sodnike porotnike, s čimer nam je bilo  izkazano veliko zaupanje. Izbranih 25 članov SPS, je bilo predlaganih pristojnemu organu državnega zbora v izborni postopek na mesto sodnika porotnika v petletnem mandatnem obdobju in sicer na naslednja sodišča:

DELOVNO SODIŠČE V CELJU:……………………………………..4

DELOVNO SODIŠČE V KOPRU:…………………………………..3

DELOVNO IN SOCIALNO SODIŠČE V LJUBLJANI

-       za odločanje v delovnih sporih:……………………..3

-       za odločanje v socialnih sporih:……………………..7

DELOVNO SODIŠČE V MARIBORU:…………………………….8

Izbrani kandidati so bili o izboru obveščeni osebno preko regionalnih predstavnikov. Ob tej priložnosti jim v SPS iskreno čestitamo in ob tem izražamo prepričanje, da bodo vsi upravičili imenovanje in dostojno zastopali interese zaposlenih ter na ta način tudi uspešno opravljali naloge sodnika porotnika.

generalni sekretar SPS

Številka:    3643/OBC-52/2020/1