PARTNERSKEGA ODNOSA MED SPS IN PSS NE BO OGROZIL NIHČE - ODZIV SPS

Datum objave: 21-05-2019

Spoštovane članice in člani SPS!

V Sindikatu policistov Slovenije ugotavljamo, da se zopet poskuša rušiti partnerski odnos med SPS in PSS in sicer z neutemeljenimi napadi glede delovanja posameznega sindikata.

Zaradi tega poudarjamo naše jasno stališče, da sta SPS in PSS partnerska sindikata, ki sta v preteklih letih s skupnim delovanjem za korist policistk in policistov skupaj dosegla več, kot katerikoli drugi sindikati v javnem sektorju. Ker je takšna enotnost obeh sindikatov v policiji moteča za Vlado RS, jo poskuša očitno preko posameznikov razbiti in uveljaviti načelo »deli in vladaj«.

SPS je vedno podpiral prizadevanja kogarkoli za izboljšanje statusa policistk in policistov in ne bo dovolil, da posamezniki rušijo to, kar smo uspeli izgraditi v zadnjih letih. Samo s sodelovanjem obeh sindikatov smo policisti močnejši v odnosu do delodajalca – Vlade Republike Slovenije.

Mag. Kristjan Mlekuš

PREDSEDNIK SPS